Marcin Meller 
14.06. (czwartek), godz. 19:00
Prowadzący: Tomasz Pasiut
Dwór Artusa
 

Osobowość medialnadziennikarzprezenter telewizyjny. O swojej najnowszej książce „Sprzedawca arbuzów” (2016) mówi, w swoim stylu, że to przede wszystkim dobry tytuł. O sobie twierdzi, że jest mistrzem gaf.

Marcin Meller od lat związany jest z rynki medialnym, prowadzać popularne programy telewizyjne, redagując czasopisma i pisując do czołowych periodyków, jak „Playboy”,„Wprost”, „Polityka”. Autor książek Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (wspólnie z Anną Dziewit-Meller) oraz Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe.

Ostatnie lata jako felietonista dał się poznać pisząc do tygodnika „Newsweek”, stąd znamy chociażby teksty „Kąpiąc Gucia” i „Opowiem wam o mojej Basi”.  Jego ostatnia książka Sprzedawca arbuzów (2016) opowiada m.in. właśnie o życiu jego i mu najbliższych, nie ma więc dla Marcina Mellera tematów tabu. W czasie Toruńskiego Festiwalu Książki będzie można porozmawiać o łączeniu pracy w mediach z twórczością pisarską.

Cytat:

Kiedy w piątek, dzień wysyłki felietonu do redakcji „Newsweeka”, budzę się i wiem, że nie mam pomysłu na tekst, zakładam sportowe buty, odprowadzam któreś z dzieci do przedszkola lub żłobka i choć nie lubię, ruszam biegać na Pole Mokotowskie. Po 10-15 minutach coś mi się tam w mózgu zaczyna wydzielać i jest szansa na pomysł. 

Marcin Meller (Parę pomysłów na felieton, Newsweek).